O SPOLEČNOSTI

FEREX Machinery s.r.o. je přední český výrobce zvedáků, zvedacích zařízení a dalších strojírenských výrobků určených především pro výrobce a opravny silničních a kolejových vozidel:

Společnost má vlastní know-how a všechny potřebné konstrukční a dílenské kapacity pro projektování, výrobu, úpravy a servis svých produktů. Mezi silné stránky firmy patří především schopnost navrhovat a přizpůsobovat své výrobky individuálním potřebám svých zákazníků.

Historie společnosti

Počátky společnosti se datují od roku 1858, kdy započalo budování strojírenského provozu jako technické základny pro železnice. V jejím výrobním programu byly zpočátku převážně opravy osobních i nákladních vozů, lokomotiv, kotlů i náprav i přestavby železničních vagónů na pojízdné dílny.

Provoz se dále postupně vyvíjel jak technicky, tak i kvalifikačně. Od roku 1950 se zde vyráběly pohyblivé díly skříní nákladních vagónů. Po roce 1960 přešel závod na výrobu nestandardních zařízení a provádění generálních oprav obráběcích strojů. Od roku 1970 rozšířil program o výrobu zvedacích zařízení a těžké dílenské mechanizace (např. stlačovací lisy k demontáži pružnic nebo nárazníků).

Od devadesátých let minulého století pak prošel strojírenský závod řadou organizačních změn a dnes je samostatnou moderní strojírenskou společností, která se díky bohatým zkušenostem a zákaznicky orientovanému přístupu stala jedním z předních dodavatelů zvedacích zařízení, navijáků a mnoha dalších speciálních zařízení pro výrobce, provozovatele a opravny kolejových a silničních vozidel v Evropě.

 

Certifikáty

Výrobky jsou testovány a certifikovány Strojírenským zkušebním ústavem s.p. Společnost vlastní všechny potřebné certifikáty výrobků a všechny certifikace nezbytné pro výrobu.

  • ČSN EN ISO 9001:2009 – potvrzující zavedení a shodu systému managementu kvality.

  • Svářecí certifikát podle EN 3834-2

  • ES certifikáty typu TÜV SÜD pro jednotlivé soupravy zvedáků


© 2017 FEREX Machinery s.r.o.